ZWIERZĘTA MOCY – DUCHOWI PRZEWODNICY


“Wszechświat jest pełen magii, cierpliwie czekającej aby nasze zmysły się wyostrzyły i w końcu ją zauważyły.”

– Eden Phillpotts

RODZIMY SIĘ BĘDĄC PEŁNIĄ, będąc częścią idealnie zbalansowanej Sieci Życia, w obrębie której każdy punkt jest niezbędny i pełni wyjątkową dla siebie rolę. Gdy jesteśmy świadomie połączeni z całością Sieci Życia oraz esencją naszej Duszy wtedy doświadczamy miłości, poczucia spełnienia i wyśmienitego samopoczucia.

Niestety, w miarę jak dorastamy, pod wpływem rodziców, szkoły, rówieśników, zapominamy o wielu swoich talentach i mocach. Zapominamy kim tak naprawdę jesteśmy i jakie dary niesiemy dla innych.

Nasze miejsce w Sieci Życia zostaje zdestabilizowane, tracimy wiele niezbędnych połączeń zarówno ze sobą jak i z innymi elementami sieci. Pragnąc miłości i akceptacji podążamy za tym co „powinnyśmy” lub co „wypada”, a swoje największe moce, talenty i dary zbyt często spychamy pod dywan.

W pewnym momencie budzimy się wiedząc, że coś jest nie tak, budzimy się czując tęsknotę za naszą prawdziwą esencją, za poznaniem naszych własnych, naturalnych talentów. Część z nas decyduje się zignorować tą tęsknotę, a część z nas wkracza na ścieżkę rozwoju i na nowo uczy się siebie, na nowo odkrywa swoje dary i talenty. I tak sędzina okazuje się być utalentowaną nauczycielką jogi, a sprzątaczka pisarką i malarką…

JAK ODNALEŹĆ UTRACONE CZĘŚCI SIEBIE?

Pojawia się więc pytanie w jaki sposób dowiedzieć się więcej o sobie, w jaki sposób dowiedzieć się, że np. księgowa ma powołanie do uzdrawiania? Z pomocą przychodzą nam tutaj Duchowi Opiekunowie, którzy mogą przyjąć postać zwierzęcą i wtedy nazywani są Zwierzętami Mocy.

Zwierzęta Mocy wywodzą się z tradycji szamanizmu. Przy narodzinach lub podczas jednej z inicjacji członkowie plemienia stawali przed Radą Starszyzny czy też szamanką , która to pomagała młodzikowi odnaleźć swoje Zwierzę Mocy, zrozumieć jego dary i wprowadzić je w życie. W naszej kulturze takie spotkanie z Radą Starszyzny można zastąpić warsztatem czy sesją indywidualną z przewodnikiem, który zna arkana Zwierząt Mocy i przeszedł przez inicjacje, która pozwala mu inicjować innych do magii Zwierząt Mocy.

ZWIERZĘ MOCY – CO TO TAKIEGO?

Zwierzę Mocy to archetyp, portal do Twoich wewnętrznych arkanów/sekretów. To drzwi do Twojej wielowymiarowości. Łącząc się z energią Zwierzęcia Mocy odkrywasz dostęp do swojej wewnętrznej mądrości, do swoich talentów i darów. To połączenie otwiera Cię na sposoby zamanifestowania magii danego zwierzęcia w świecie realnym, w swoim życiu.

Pracując z naturalną magią i pradawną wiedzą tych archetypów, tworzysz rezonans, który następnie pozwala Ci podróżować do serca energii danego zwierzęcia mocy. Podróżując tam, znajdujesz sieć drogowskazów, prowadzących w głąb Ciebie. W trakcie tej podróży znajdujesz te fragmenty swojej duszy, swojej wewnętrznej esencji, które zostały rozbudzone przez zwierzę mocy.

Krótko mówiąc, dla swojego podopiecznego, zwierzę mocy niesie mądrość, wskazówki, a także pełnię. Dzięki niemu stajemy się bardziej sobą. Ma ono zdolność leczenia zarówno na poziomie energii, umysłu jak i ciała. Dzieląc się z nami esencją swojej mocy, sprawia, że osiągamy zwiększoną harmonię ze sobą i ze światem wokół nas; sprawia, że zaczynamy rozumieć swoje talenty, swoje powołanie, swoją wyjątkową moc. Nasze połączenia w obrębie Sieci Życia zostają stopniowo odbudowane, a my odnajdujemy swoje miejsce na świecie. Przyzywając do siebie Zwierzę Mocy, prosimy o całkowitą jedność z wewnętrzną mocą i harmonią danego zwierzęcia. Zgadzamy się, aby zwierzę mocy przyniosło nam w darze uzdrowienie.

ZWIERZĘ MOCY JEST CZĘŚCIĄ CIEBIE

Zwierzę Mocy jest Tobą, jest archetypalym przedstawieniem pewnej części Ciebie. Zawsze było częścią Ciebie, na pewnym etapie życia zapomniałaś o jego istnieniu, zgubiłaś świadomość jego obecności. Mówiąc inaczej, zgubiłaś świadomy kontakt z tą częścią siebie, którą w sposób symboliczny przedstawia Zwierzę Mocy. Przyzywając je do siebie przyzywasz część siebie, dzięki czemu stajesz się bardziej sobą.

UCZYMY SIĘ WIELOWYMIAROWO

Pracując ze Zwierzęciem Mocy uczymy się wielowymiarowo. Z jednej strony obserwujemy takie zwierzę, najlepiej w środowisku naturalnym lub oglądając programy zrealizowane przez np. National Geographic :), czy też czytając o zwyczajach danego zwierzęcia.

Niezwykle cenne informacje o mocach przyjdą do nas poprzez lekturę legend, np. legenda o stworzeniu świata przez Matkę Pajęczycę. Zwierzę mocy będzie się z nami spotykało w snach i wizjach, np. podczas medytacji. Takie spotkania pozwalają nam na bezpośrednie doświadczenie pradawnych mocy tego archetypu i są niezwykle leczące i często bardzo obfitujące w wiedzę przekazywaną językiem symboli.

JAK SPOTKAĆ ZWIERZĘ MOCY?

Zwierzę Mocy przychodzi do nas gdy go potrzebujemy, gdy je przyzywamy podświadomie lub świadomie. Może pojawić się w naszym życiu w sposób bardzo magiczny lub całkiem zwyczajny 🙂 Nie ważne jaką droga do nas przyszło, ważne żebyśmy je zauważyły, przyjęły i zasymilowały jego dary i magię.

I

W SNACH I SPONTANICZNYCH WIZJACH

Jeżeli jesteś świadoma swoich snów lub czasem doświadczasz spontanicznych wizji, zwierzę mocy może pojawić się w taki właśnie sposób. Sny i spontaniczne wizje przychodzą do nas poprzez trzecie oko (link do wpisu o czakrze trzeciego oka), czyli kanał transmitujący wiadomości wprost z naszej intuicji i podświadomości.

II

PODCZAS MEDYTACJI

Zwłaszcza, gdy najpierw ustalimy INTENCJĘ mówiącą o potrzebie przywołania zwierzęcia mocy. Poniżej piękna muzyka, która może Ci pomóc wejść w głęboką medytację i zanurzyć się w klimatach związanych z naturą i szamanizmem.

III

UWAŻNOŚĆ

Zwierzę Mocy może przyjść do nas poprzez filmy, książki, rozmowy z przyjaciółmi. Każda droga dostępu do nas może być wykorzystana. Czasem może się zdarzyć, że Zwierzę Mocy przyjdzie do nas w tak bardzo codziennych warunkach, ze nawet nie zwrócimy na to uwagi 😉

IV

PRZEWODNIK

Można je spotkać za pośrednictwem doświadczonego PRZEWODNIKA, który przeszedł inicjację do wtajemniczania innych w Magię Zwierząt mocy. Może się to odbywać zarówno podczas sesji indywidualnej lub podczas warsztatów.

Najbliższa okazja, żeby doświadczyć energii Zwierząt Mocy to Warsztaty w Wieliczce, organizowane w dniach 25-26. marca, oraz Warsztaty w Łodzi, w dniach 22-23. kwietnia.

3 Comments

Leave a Reply