10 Rytuałów otwierających czakrę serca

“Nie jesteś kroplą w oceanie. Jesteś całym oceanem zawartym w kropli.”

– Rumi

1

PORANNA MODLITWA MIŁOŚCI

Tuż po otworzeniu oczu, jeszcze zanim wstaniesz z łóżka, przywołaj uśmiech na twarzy i powitaj nowy dzień, słońce, ptaki śpiewające za oknem. Przywołaj w swojej wyobraźni twarz osoby, którą bardzo kochasz, poczuj miłość jaką darzysz tę osobę. Gdy już przepełnisz się całkowicie tą miłością wyślij miłość do tej osoby. Jeżeli masz na to ochotę możesz w ten sposób rozbudzać i wysyłać miłość do np. wszystkich członków Twojej rodziny. Na koniec praktyki/modlitwy wyślij miłość do siebie. Ty również zasługujesz na bycie obdarowaną miłością 🙂

2

PRACA Z ODDECHEM

“Więc pamiętaj o tym. Zakochaj się we wszystkim, co istnieje, i pozwól swojej miłości być jak oddech. Wdychaj, wydychaj, ale niech to będzie miłość, która przychodzi i odchodzi. Stopniowo z każdym oddechem musisz tworzyć tę magię miłości. Będzie to twoja medytacja: gdy wydychasz powietrze, czujesz, że wylewasz swoją miłość na wszelkie istnienie; gdy wdychasz, wszystko, co istnieje, przelewa swoją miłość na ciebie.

Wkrótce zauważysz, że zmieni się jakość twojego oddechu. Zacznie się on stawać zupełnie inny niż do tej pory. Dlatego w Indiach nazywamy to praną, życiem – nie tylko oddechem. Nie jest to tylko tlen; jest tam coś więcej – sama esencja życia, boskość. Jeśli ją zaprosimy, wniknie w nas razem z oddechem.”

– Osho

• ODDECH PRZEZ SERCE
Jest to bardzo prosta metoda wymagająca jednak pewnej wprawy. Możesz zacząć od położenia dłoni na sercu. Następnie wyobraź sobie, że Twoja świadomość wchodzi w głowie do windy i zjeżdża na poziom serca. Krótko mówiąc obniż świadomość do poziomu serca i wyobraź sobie, że oddychasz przez serce. Kontynuuj przez 5 minut Efekty są natychmiastowe. Więcej na ten temat możesz przeczytać TUTAJ:

• ODDECH W ODPOWIEDNIM RYTMIE (VIDEO)
Powyższe praktyki wprowadzają nas w tzw. stan koherencji kardiologicznej, czyli stan, w którym nasze pole energetyczne osiąga stan wysokiej koherencji, umożliwiając głęboką i płynną komunikację w obrębie całej fizjologii w naszym ciele. Tak więc, w tym stanie, serce może swobodnie komunikować się z mózgiem wywołując poczucie głębokiego spokoju i jasności myśli.

3

DZIĘKI-CZYŃ 🙂

“W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi.”

– David Steindl-Rast

Dziękczyń i odczuwaj wdzięczność za każdą chwilę Twojego życia. Spróbuj, dzisiaj dla odmiany, poczuć wdzięczność za to co zwykle Cię denerwuje – wiem – pomysł szalony na pierwszy rzut oka, ale jakże skuteczny 😉 . Jeżeli masz rodzinę, poczuj wdzięczność za marudne dziecko (wspaniale jest je mieć); za stertę naczyń w zlewie (masz dla kogo gotować); za brudne skarpety partnera zostawione na środku sypialni, za wtrącającą się teściową (dzięki niej masz męża) itd., itp. … Jeżeli nie masz rodziny poczuj wdzięczność za samotny wieczór, za możliwość poczytania ulubionej książki przy świecach, czy w wannie z dodatkiem lawendowego olejku; poczuj wdzięczność za to, że sama stanowisz o sobie, że jesteś samowystarczalna; że jesteś pełnią sama w sobie…

“Bądź wdzięczny za trudne chwile. One pozwalają ci się rozwijać. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ one dają ci szansę na poprawę. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, ponieważ ono buduje twoją siłę i charakter. Bądź wdzięczny za swoje błędy. Przekazują Ci cenne lekcje.”

– Troy Amdahl

4

PRZEBYWAJ W NATURZEKontakt z naturą jest dla nas witaminą Z, tak samo ważną dla naszego sprawnego funkcjonowania jak witamina C, E czy D. Nie ma lepszego lekarstwa na złamane serce, na rozedrgane nerwy, smutek czy poczucie samotności, niż spacer w lesie, przytulanie drzew, obserwacja zielonych łąk czy lasów i dzikich kwiatów, leżenie na Ziemi, czy obserwacja przetaczających się po niebie chmur :).
Pamiętasz jakie poczucie spokoju i harmonii odczuwałaś w dzieciństwie po dniu spędzonym w lesie? Pamiętasz jak w dzieciństwie oddawałaś wszystkie swoje troski drzewom i kwiatom? Pamiętasz jak one zawsze były gotowe żeby Cię przyjąć, wysłuchać, wesprzeć? Teraz może być tak samo, przecież nic się nie zmieniło…

5

DOTYK i PRZYTULANIE

Zwykły, codzienny dotyk dla czakry serca jest absolutną koniecznością. Jeżeli dotyk jest czymś co Cię zawstydza, najlepiej zacznij od dotykania siebie, możesz stworzyć codzienny rytuał masowania swoich stóp, wycierając się ręcznikiem możesz się zagłębić w dotyk ręcznika na skórze i przede wszystkim przytulaj siebie, codziennie 🙂 Być może zastanawiasz się teraz jak można samą siebie przytulać – otóż nic prostszego, po prostu skrzyżuj przed sobą ręce, prawą dłoń umieść na lewej łopatce, a lewą dłoń na prawej łopatce i daj się ponieść miłości i zaopiekowaniu jakie sobie dajesz 🙂

6

BIŻUTERIA Z KAMIENIAMI HARMONIZUJĄCYMI CZAKRĘ SERCA

Świetnie sprawdzają się naszyjniki, w których kamień spoczywa na klatce piersiowej. Kamienie harmonizujące czakrę serca to: kwarc różowy, malachit, zielony i różowy turmalin, zielony jadeit. Mój ulubiony to malachit, pięknie komponuje się z moją skórą i szybko usuwa blokady w sercu 🙂

7

OLEJEK W KĄPIELI

Olejki, zapachy mają moc harmonizacji energii. Na czakrę serca polecam: różany, lipowy, lawendowy, sosnowy. Takie regularne kąpiele będą nie tylko uzdrawiające, ale także dadzą Ci poczucie dbania o siebie, wyjątkowości i piękna. Czegóż można chcieć więcej…

8

UŚMIECHAJ SIĘ

(także do nieznajomych :))

“Miłość jest spontanicznym, bezinteresownym czynieniem miłości, tak, jak słonce jest spontanicznym, bezinteresownym promieniowaniem słoneczności.”

– Edward Stachura

Uśmiechaj się do ludzi wokół Ciebie – zarówno tych znajomych jak i tych nieznajomych 🙂 Uśmiechając się do ludzi, których mijasz na ulicy dajesz im ogromny ładunek pozytywnej energii i jeżeli będą na tyle odważni żeby się do Ciebie również uśmiechnąć – ach, jak wspaniale będziesz się czuła 🙂

9

AFIRMACJE

Zachęcam Cię, abyś stojąc w korku, czy podróżując komunikacją publiczną powtarzała afirmacje. Pamiętaj, sztuka pracy z afirmacjami polega na tym, żeby poczuć w ciele, chociażby na kilka sekund, to co afirmujesz. Nie chodzi tutaj o bezmyślne klepanie inspirujących zdań, liczy się uczucie, to ono zmienia nasze pole energetyczne i połączenia między neuronami w mózgu.

“Zasoby miłości są niewyczerpane.”

“Obdarowuję miłością i zasługuję na miłość.”

“Kocham i akceptuję siebie i innych.”

“Żyję w harmonii z innymi ludźmi.”

“Wybaczam sobie i innym.”

10

ZIELONE JEDZENIE

Zielone jest zdrowe nie tylko dla ciała, ale też dla otwartego serca 😉 Codzienna dawka zieleniny – szpinak, jarmuż, pokrzywa, liście mniszka lekarskiego, pietruszka czy bazylia – mniam 😉 – będą wspierać utrzymanie otwartego przepływu energii przez serce.

Punkt bonusowy 😉

11

WYBACZAJ – HO’OPONOPONO – HAWAJSKA CEREMONIA

Ho’oponono to rytuał przebaczenia wywodzący się z praktyk szamanizmu hawajskiego, tradycyjnie w tę praktykę była zaangażowana cała rodzina. Obecnie praktyka ta została uproszczona i wykonuje się ją w pojedynkę, bazując na fakcie, że wszystko jest jednością. Jest to bardzo prosta, codzienna praktyka połączenia z własnym gniewem i błędami jakie popełniłyśmy w życiu. Możemy ją podzielić na następujące etapy:

• Zagłębiamy się w złość, problem, błąd i przyglądamy się naszym uczuciom

• Bierzemy odpowiedzialność za daną sytuację, (zamiast obwiniać innych, zauważamy nasz własny wkład w powstanie danej sytuacji)

• Odczuwamy skruchę. Mówimy:

Przykro Mi

• Prosimy o wybaczenie:

Przepraszam siebie lub innych

• Otrzymujemy wybaczenie:

Wybaczam sobie lub innym

• Dajemy sobie miłość:

Kocham siebie

• Już jest zrobione: Niech tak będzie

• Dzięki-czynimy: Dziękuję

Frazy zaznaczone na fioletowo powtarzamy wielokrotnie, w każde kolejne powtórzenie wkładamy więcej wiary i uczucia.

A jak Ty pielęgnujesz swoje serce i miłość w swoim życiu?

Leave a Reply