UŚWIĘCONA KOBIECOŚĆ

Artemis by EarthStarStudios

„To kobiety zachodu uratują świat, ponieważ bycie w kontakcie ze świętością życia jest dla nich naturalne.”

– Dalai Lama

Żyjemy w niezwykłych czasach. Mamy okazję doświadczać rozbudzenia uświęconej, ucieleśnionej Kobiecości. Odzyskuje ona należne jej miejsce w niezrównoważonej energetycznie rzeczywistości, w której przez długi czas dominowała kultura patriarchalna. Przewaga energii męskiej w naszym świecie doprowadziła do globalnego kryzysu. Postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości przez pryzmat materializmu, dążenie do wzbogacenia się za wszelką cenę, wyzysk innych oraz środowiska naturalnego, doprowadziły do skażenia Matki Ziemi. Nasze jedzenie jest toksyczne, wody zanieczyszczone, a lasy wycinane bez opamiętania. Znaleźliśmy się w przełomowym punkcie, który staje się początkiem kolejnego etapu naszej ewolucji. Jest to czas, w którym na nowo sięgamy po energię kobiecą, zaczynamy dostrzegać potęgę intuicji i mądrości serca oraz świętości ciała, gdyż tylko one mogą zrównoważyć przeważającą w tej chwili energie męską i doprowadzić do odrodzenia się na nowo naszej kultury i uzdrowienia Matki Ziemi.

Hillary Heart w swojej książce “Body of Wisdom” pisze:

„Kobieca moc jest tak nierozerwalnie połączona z naszymi ciałami, że zaprzeczając ich duchowej naturze, odcinamy się od centralnego źródła naszej mocy. Naprawa tego rozłamu poprzez zaakceptowanie naszych ciał i instynktów i oddanie należnej im czci jest kluczowa.”

Kobieta poprzez swoje ciało i naturalny rytm jego pracy jest organicznie połączona z rytmami natury i księżyca. Kobiecość nosi w sobie zrozumienie, którego nie da się znaleźć w książkach ani świętych tekstach, a które można doświadczyć jedynie poprzez ciało i zmysły. Kobiecość instynktownie rozumie i odczuwa jedność z naturą i zawiłość połączeń w obrębie sieci życia. Kobiecość ma naturalną zdolność do miłowania i karmienia całości życia wokół siebie. Kobiecość afirmuje życie w jego najróżniejszych przejawach i odsłonach.

MoonPriestess

Ilarion Merculieff, członek starszyzny z Wysp Pribyłowa, o kobiecym ciele mówi tak:

“Ciało kobiety posiada takie samo pole energetyczne jak energia znajdująca się w centrum Wszechświata. Jest to energia nieskończonego potencjału. Jest to bezkształtna próżnia.”

Tak więc tylko z kobiety może się narodzić coś nowego. Tylko kobieta ma niezwykłą zdolność przyjmowania do swojego ciała duszy i przekształcania tej duszy w istotę ucieleśnioną, w dziecko. Kilka lat temu pracowałam, jako doula, czyli asystentka porodowa i miałam zaszczyt doświadczyć cudu narodzin z perspektywy obserwatora. Obserwując pierwszy poród, obserwując rodzące się dziecko, zrozumiałam, że doświadczam czystej boskości. W tej magicznej, przepełnionej mocą chwili zrozumiałam, że nie znajdę boskości gdzieś na zewnątrz mnie, siedzącej na tronie, gdzieś wysoko w oddali, zrozumiałam wtedy, że boskości mogę doświadczyć tutaj, w tym ciele, które jest świętością i które ma niezwykłe moce.

„Kobieta nosi w swoich centrach duchowych (energetycznych) uświęconą substancję, która jest związana z ciążą i porodem. Gdy kobieta uhonoruje ją w sobie – ta esencja świętości łącząca ją z życiem nakarmi ją. Ta esencja karmi bezpośrednio całość życia.”

– pisze nauczyciel suficki Llewellyn Vaughan-Lee

Żyjemy w czasach, w których ciało, szczególnie ciało kobiety, postrzegane jest przedmiotowo, a proces porodu został całkowicie przejęty przez myśl technologiczną i pozbawiony magii rytuału przejścia i transformacji. W takich warunkach kobiety zbyt rzadko dostrzegają w sobie tą świętą esencję, o której mówi Llewllyn Vaughan-Lee.

Gdy nie dostrzegamy świętości w procesie tworzenia nowego życia, nie jesteśmy też w stanie karmić i regenerować energetycznie całości życia wokół nas, ta moc została nam zabrana, zapomniana. Efektem tego jest umierająca planeta, która jest dla nas matką i jedynym domem, jaki mamy. Na szczęście jesteśmy w trakcie przemiany i Ty również jesteś jej częścią 🙂

Ciało kobiece jest nie tylko zdolne do dania nowego życia, ciało kobiece potrafi również stworzyć idealny pokarm, świetnie zgrany z aktualnymi potrzebami dziecka. Dr. Guan-Cheng Sun, nauczyciel Chi Gong oraz filozof Taoizmu postrzega karmienie piersią jako cos więcej niż tylko dostarczanie dziecku pokarmu. „Karmienie piersią aktywuje czakry, punkty energetyczne znajdujące się na kobiecych piersiach, dzięki czemu energia płynie do dziecka wraz z mlekiem. Energia ta pomaga dziecku rosnąć w takim samym stopniu, co pokarm. Czakry te są nierozerwalnie połączone z czakrą serca, a więc energia ta wzmacnia i chroni dziecko.”

Dla mnie ciało kobiety, jest czystą boskością, jest pełne mocy tworzenia, mocy opartej na instynkcie i intuicji. Hillary Hart pisze: “Łono jest portalem, drzwiami. Łono zaprasza kreatywne energie, aby przerodziły się i na nowo połączyły z życiem. Patrząc na życie wokół nas, widzimy wielką potrzebę czegoś nowego, nowych sposobów życia, budowania społeczeństwa, uzdrawiania, służenia boskości.”

sheela-na-gig-SS-SHE

Nadszedł czas, aby każda z nas zajrzała w głąb siebie, zatrzymała się w ciszy i wsłuchała się w cichy głos intuicji, serca, boskości. Nadszedł czas abyśmy sięgnęły do głębi swojej kobiecości szukając nowych rozwiązań, nowych sposobów na wykorzystanie najnowszych technologii tak, aby służyły nam i całości życia. Nadszedł czas aby rozbudzona, uświęcona kobiecość zrównoważyła energie męską i abyśmy przeszli na nowy, wyższy poziom ewolucji i szczęśliwego, spełnionego życia.

na łące-650

Na koniec chciałabym jasno stwierdzić, że do pełni naszych możliwości możemy dojść tylko, gdy męska energia jest w równowadze z energią żeńską. Wszelkie zachowania wzmacniające zarówno męską dominację jak i kobiecy antagonizm do mężczyzn są niepotrzebne i wręcz szkodliwe. Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie i różne są źródła ich mocy, ale obie są nam niezbędne.

Zachęcam więc, abyśmy rozbudzając w sobie uświęconą kobiecość i łącząc się w kobiecych kręgach, dających nam wsparcie, rozmawiały również z mężczyznami w naszym życiu i pokazywały im jasno, dokąd zmierzamy i jakie przemiany w nas zachodzą. W zamian dostaniemy od nich wsparcie i pogłębione relacje, których przecież w głębi duszy poszukujemy.

Leave a Reply