OCZAMI SZAMANA – BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA CODZIEŃ

samanizm hawajski taniec hula
[separator type=”space”]

W ostatnim czasie szamanizm hawajski i kultura tego regionu są bardzo bliskie mojemu sercu. Hawajczycy posiadają bardzo radosną naturę i są bardzo gościnni. Prawdopodobnie słyszałaś słowo „Aloha” używane, jako powitanie. Otóż słowo to jest niezwykle wielowymiarowe – ostatnio spotkałam się z takim tłumaczeniem:

„radosne (oha) dzielenie się (alo) energią życia (ha) tu i teraz (alo).”

Niezwykłe, prawda? Jedno słowo, a tak wielkie znaczenie, tak ważne przesłanie!
Hawajczycy radośnie wędrują poprzez swoje życie, dzieląc się pozytywną energią poprzez błogosławienie. Ich sekret brzmi następująco:

Błogosław wszystko i wszystkich, którzy reprezentują to, czego pragniesz i co jest dla Ciebie ważne!

Koncept błogosławienia przenosi znaną w naszej kulturze praktykę odczuwania wdzięczności, w głębszy i wydaje mi się ciekawszy wymiar :).
Błogosławić oznacza zauważyć i podkreślić pozytywną cechę, mając jednocześnie intencję, że to, co właśnie zostało pobłogosławione powiększy się, stworzy lub do nas przyjdzie.

hawaiian-flower-border

Znawca szamanizmu hawajskiego, Serge Kahili King, twierdzi, że błogosławieństwo jest niezwykle efektywne we wprowadzaniu zmian w Twoim życiu i/lub w zdobywaniu tego, co chcesz mieć. Po pierwsze, błogosławieństwo, sprawia, że Twój umysł skupia się całkowicie na czymś pozytywnym. Dzięki temu zaczynasz emanować pozytywną energią, która rezonuje z otoczeniem, przyciągając do Ciebie równie pozytywnych ludzi, przedmioty lub zdarzenia. To istniejąca w Tobie kreatywna siła wszechświata angażuje się w manifestację pragnień, na których się skupiasz. Ponadto, gdy błogosławisz innych, wzmacniasz także pozytywne rzeczy w ich życiu. Dodatkowo skupiając się na błogosławieniu innych, łatwiej jest ominąć własne, podświadome blokady, które często utrudniają, lub wręcz uniemożliwiają proces manifestacji podczas pracy z poczuciem wdzięczności.

Błogosławienie, w duchu szamanizmu hawajskiego, może mieć kilka odsłon:
• PODZIW – obdarowywanie komplementami czy chwalenie czegoś dobrego, co zauważysz, np.
„ Jesteś wspaniała.”; „Jakiż piękny zachód słońca.” ; „Wasz związek jest taki przepełniony miłością.”
• DOCENIENIE – wyrażenie poczucia wdzięczności za coś dobrego, np.
„Dziękuję za kochająca i wspierającą rodzinę.”; „Dziękuję za obfitość warzyw i owoców w ogrodzie.”;
„Dziękuję Ci za pomoc i wsparcie.”
• OCZEKIWANIE – błogosławienie na przyszłość, np.
„Bezpiecznej drogi.”; „Powodzenia.”
• AFIRMACJA – błogosławienie czegoś lub kogoś w celu przyciągnięcia tej rzeczy do siebie lub zwiększenia jej ilości, np.
„Błogosławione niech będą Twoje sukcesy.”; „Błogosławiona niech będzie Twoja opiekuńczość.”; „Błogosławiona niech będzie Twoja kreatywność.”

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, wykorzystując praktykę błogosławienia, musisz zrezygnować, lub przynajmniej zmniejszyć tzw. przeklinanie. Przeklinanie to przeciwieństwo błogosławieństwa, czyli
• krytykowanie zamiast podziwiania,
• umniejszanie, gardzenie, lekceważenie zamiast doceniania,
• zamartwianie się, zamiast oczekiwania w zaufaniu oraz
• wątpienie zamiast afirmacji.

hawaiian-flower-border

Podoba się Ci się ta praktyka? Chciałabyś ją zacząć stosować w swoim życiu?
Zastanów się, więc, czego pragniesz? Wykorzystam tutaj przykład, który często pojawia się podczas sesji indywidualnych, jakie prowadzę, często kobiety poszukują np. wewnętrznej mocy. Warto jest wtedy błogosławić wszelkie oznaki wewnętrznej siły jaki widzimy w innych kobietach. Zamiast zazdrościć, błogosławmy ich sukcesy, pewność siebie, charyzmę, spokój ducha, elokwencję.
Jeżeli z kolei jak wiele kobiet poszukujesz miłości i/lub przyjaźni, błogosław wszelkie przejawy troskliwości, zaangażowania, współczucia, wsparcia, współpracy, śmiechu i dobrej zabawy. Błogosław wszelkie udane związki. Błogosław wszystko, co delikatnie dotyka innej rzeczy, np. ptak delikatnie muskający taflę wody.

hawaiian-flower-border

Co Ty dzisiaj pobłogosławisz? Podziel się z nami swoim błogosławieństwem w komentarzach poniżej i poczuj moc błogosławienia na Twoje życie.
Ja dzisiaj błogosławię Ciebie droga Czytelniczko, błogosławię Twoją chęć rozwoju, Twoje poszukiwanie prawdy i głębi siebie.

Z miłością i wdzięcznością,
Iza

[separator type=”space”]

indygo-divider-800

Medytacja – niezawodna droga do odzyskania wewnętrznej harmonii 🙂

Razem z Jak Zdrowo Żyć stworzyliśmy dla Ciebie cykl medytacji: “Odzyskaj spokój i wewnętrzną radość”. Medytacje są dostępne w formie plików “.mp3” do pobrania, więc będziesz mogła cieszyć się płynącymi z nich korzyściami w dowolnym miejscu i czasie 🙂

CHAKRAS-all

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij poniżej!

[separator type=”space”]

indygo-divider-800

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *