MEDYTACJA KOLORU HARMONIZUJĄCA CZAKRY

[columns_row width=”half”] [column] alignment-FemiJoga-czakry

“Harmonia” – art: Eva Ruiz

[/column] [column] Wyeliminuj rozpraszacze. Wyłącz telefon, wyłącz maila, skorzystaj z toalety, napij się wody, upewnij się, że dzieci i/lub partner nie będą Cię wołać.

Podczas medytacji możesz siedzieć lub leżeć. Ważne jest, aby Twoje plecy były wyprostowane, dlatego też postaraj się znaleźć taką pozycję, w której będziesz mogła utrzymać wyprostowane plecy przy minimalnym wysiłku z Twojej strony. Wyprostowane plecy pozwolą, aby energia mogła przepływać pomiędzy czakrami.

Możesz przeczytać ten tekst 1 lub 2 razy. Następnie zamknij oczy i przypominając sobie z grubsza tekst przejdź przez kolejne etapy medytacji. Możesz też wizualizować podczas gdy czytasz – sposób wykonania zależy od Twoich preferencji i możliwości.

A teraz do dzieła!:)

Wyobraź sobie dysk białego światła unoszący się tuż nad Twoją głową. Wyobraź sobie, że z tego dysku możesz pobrać najróżniejsze kolory.

Zacznij od koloru czerwonego.

Pozwól, aby czerwień wyodrębniła się ze świetlistego dysku.
[/column] [/columns_row] Pozwól, aby czerwone światło wpłynęło poprzez czubek Twojej głowy i przepłynęło poprzez Twoje ciało aż do okolic dna miednicy. Pozwól, aby czerwień się tam zadomowiła i aby wypełniła cały obszar dna miednicy, zwany też pierwszą czakrą. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując czerwony kolor wypełniający Twoją czakrę korzenia, wzmacniający i harmonizujący ją.

Powróć teraz do świetlistego dysku i wyodrębnij z niego

Kolor pomarańczowy

Pozwól, aby wpłynął on poprzez czubek Twojej głowy i przepłynął przez Twoje ciało, aż do obszaru poniżej pępka, ale powyżej kości łonowej. To jest Twoja druga czakra, czakra sakralna, zwana też seksualną. Wyobraź sobie, że pomarańczowy kolor wypełniający Twoją drugą czakrę jest jak ocean o zachodzie słońca i delikatnie faluje, nadając twojemu życiu płynność. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując jak kolor pomarańczowy wypełnia, wzmacnia i harmonizuje Twoją drugą czakrę.

Ponownie powróć do świetlistego dysku i wyodrębnij z niego

Kolor żółtozłoty

Pozwól, aby wpłynął on poprzez czubek Twojej głowy i przepłynął przez Twoje ciało, aż do Twojego splotu słonecznego, zwanego też czakrą trzecią. Poczuj ciepło rozchodzące się po całym Twoim ciele. Wyobraź sobie, że w obszarze splotu słonecznego masz swoje własne wewnętrzne słońce dające Ci moc do działania. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując jak kolor żółtozłoty wypełnia, wzmacnia i harmonizuje Twoją trzecią czakrę.

Ponownie powróć do świetlistego dysku i wyodrębnij z niego

Kolor zielony

Pozwól, aby wpłynął on poprzez czubek Twojej głowy i przepłynął przez Twoje ciało, aż do obszaru wokół serca, zwanego też czakrą serca. Pozwól, aby zieleń wypełniła każdy zakamarek Twojej klatki piersiowej, wyobraź sobie swoje serce rozświetlone szmaragdowym światłem. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując jak kolor zielony wypełnia, wzmacnia i harmonizuje Twoją czwartą czakrę.

Ponownie powróć do świetlistego dysku i wyodrębnij z niego

Kolor jasno niebieski

Pozwól, aby wpłynął on poprzez czubek Twojej głowy i przepłynął przez Twoje ciało, aż do Twojego gardła, zwanego też czakrą gardła. Pozwól, aby jasno niebieskie światło wypełniło całkowicie Twoje gardło i udrozniło je umożliwiając płynna, otwartą komunikację. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując jak kolor niebieski wypełnia, wzmacnia i harmonizuje Twoją piątą czakrę.

Ponownie powróć do świetlistego dysku i wyodrębnij z niego

Kolor indygo

Pozwól, aby wpłynął on poprzez czubek Twojej głowy i przepłynął przez Twoje ciało, aż do obszaru pomiędzy brwiami, zwanego czakrą trzeciego oka. Pozwól, aby kolor indygo rozświetlił Twoje trzecie oko otwierając Cię na źródło intuicji. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując jak kolor indygo wypełnia, wzmacnia i harmonizuje Twoją szóstą czakrę.

Ponownie powróć do świetlistego dysku i wyodrębnij z niego

Kolor fioletowy

Pozwól, aby wypełnił on czubek Twojej głowy, zwany czakrą korony. Pozwól, aby fioletowe światło obdarzyło Cię pełnią zrozumienia i poczuciem, że jesteś wsparta i zaopiekowana. Pozostań tutaj przez kilkanaście oddechów, obserwując jak kolor fioletowy wypełnia, wzmacnia i harmonizuje Twoją siódmą czakrę.

czakry FemiJoga-splash-1

Przyjrzyj się swojemu ciału i zwróć uwagę na kolory w Twoim ciele. Zauważ, czy wszystkie kolory są intensywne i wibrujące życiem? Być może któreś kolory są wyblakłe, być może któreś zupełnie zanikają? Poświęć teraz chwilę i spróbuj pobawić się kolorami w Twoim ciele, spróbuj ustawić je tak, aby wszystkie były widoczne i w podobnym stopniu intensywne.

Pięknej praktyki. Daj znać jak Ci poszło 🙂

[separator type=”space”] CHAKRAS-all

indygo-divider-800

Medytacja – niezawodna droga do odzyskania wewnętrznej harmonii 🙂

Razem z Jak Zdrowo Żyć stworzyliśmy dla Ciebie cykl medytacji: “Odzyskaj spokój i wewnętrzną radość”. Medytacje są dostępne w formie plików “.mp3” do pobrania, więc będziesz mogła cieszyć się płynącymi z nich korzyściami w dowolnym miejscu i czasie 🙂

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij poniżej!

[separator type=”space”]

indygo-divider-800

2 Comments

  • Wojtek Wędrowiec says:

    Jestem na etapie zainteresowania się kolorami/siłą poszczególnym barw w kontekście pracy z czakrami – byłbym wdzięczny za wskazówki na tym polu 🙂 Zrobiłem sobie indywidualny test czakr na bardzo przyjemnej stronie, mój wynik wygląda tak: http://testczakr.pl/ti/tq347lrj Niepokoi mnie nadaktywność wykazana w Czakrze Korony – szukam więc ścieżki medytacyjnej z włączeniem odpowiednich barw, która mogłaby mi pomóc w zrównoważeniu tego obszaru energetycznego… Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, pozdrawiam serdecznie 🙂 (PS. Dla precyzji wypowiedzi dodam, że zrobiłem test na stronie http://www.testczakr.pl)

  • Marta says:

    Witamy. Z medytacja zaprzyjaznilysmy sie pare miesięcy temu. Jednak dopiero podczas dzisiejszej sesji – po krotkiej jogdze – postanowilam zrobic medytacje popoludniowa. I nagle po chwilowym wczuciu sie przeplyw energii zaczelam wiedziec intensywny fiolet. Kregi I oko. Nastepnie zielen. Piekna I jasna poczym znow fiolet. To bylo niesamowite doznanie.

Leave a Reply