Czakra gardła – Twoja moc kształtowania faktury Wszechświata

CZAKRA GARDŁA- VISUDDHA

czakra gardła

Od pierwszego krzyku nowo narodzonego dziecka po skomplikowaną melodię symfonii, jesteśmy zawieszeni w bezkresnej sieci dźwięków, rytmu, wibracji. Słowa są wibracją tworzącą nasze życie, definiującą nasze możliwości i ograniczenia. Moc słowa jest wielka, być może nawet nieskończona. A jednak używamy słów automatycznie, traktując je, jako coś oczywistego i niewartego głębszego zastanowienia.

A przecież wszystkie wielkie teksty traktują słowo niezwykle poważnie. W Biblii napisano:

„Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga,
Wszystko przez nie się stało,
A bez Niego nic się nie stało,
Co się stało.”

– Ewangelia wg św.Jana

poczatek

Ten tekst wyjaśnia nam podstawy tworzenia rzeczywistości: Bogiem było Słowo… Wszystko przez Słowo się stało … Słowo tworzy naszą rzeczywistość.

A słowo z kolei powstaje w czakrze gardła, gdzie oddech jest zamieniany w wibrację, dźwięk, komunikację, kreatywność. Na poziomie tej czakry odnajdujemy jasno-niebieskie światło. Pracując na tym poziomie dostrajamy wibrację naszej energii, tak, aby osiągnąć jaśniejszą, bliższą prawdzie ekspresję siebie, lepszą komunikację z innymi oraz harmonię z otoczeniem.

Wznosząc się po drabinie czakr, przechodzimy od poziomu najbardziej podstawowego, materialnego (czakra korzenia, sakralna, splotu słonecznego) poprzez czakrę serca, która pełni rolę pośrednika, aż na poziom energii, ducha, który rozpoczyna się właśnie na poziomie czakry gardła. To tutaj energia zamienia się w słowa, które potem, za pośrednictwem niższych czakr są manifestowane w świecie materialnym. Krótko mówiąc dźwięk nadaje energii formę.

czakra-5
[separator type=”space”]

ODROBINKA FIZYKI KWANTOWEJ 😉

„Wszyscy byliśmy w błędzie. To, co nazywamy materią, jest energią, której wibracja została spowolniona, do poziomu odbieranego przez zmysły.”

– Albert Einstein

Tak, to prawda. Cały otaczający nas wszechświat (lub wszechświaty 🙂 ) to wielkie, drgające pole energii, które, w zależności od lokalnych częstotliwości wibracji, jest światłem, lub subiektywnie postrzeganą przez nas „materią”. Człowiek, podobnie jak wszelkie inne istoty, jest integralną częścią tego wibrującego pola.

teoria_strun

Obdarzeni świadomością, możemy aktywnie dostrajać częstotliwość wibracji naszego ciała i myśli, a tym samym wpływać na kształt otaczającej nas rzeczywistości. Dotyczy to również słów… Często nie uświadamiamy sobie, że słowa są jedną z silniejszych, i przede wszystkim łatwiejszych do zaobserwowania, form naszych interakcji z polem energetycznym wszechświata. Formująca się myśl, nabiera namacalnego kształtu i opuszcza nasze ciało, promieniując i wibrując wokół.

Niezwykłe, ale prawdziwe… Każdy z nas ma w sobie tą potężną moc, którą niestety wykorzystujemy jedynie w niewielkim stopniu. A przecież na początku Słowo stworzyło wszechświat! Kto wie, co tworzymy każdego dnia….

czakra-5
[separator type=”space”]

MOC PRZEKONAŃ

„Jeżeli wystarczająco wiele razy wypowiesz kłamstwo, zaczynasz w nie sam wierzyć.”

– Adolf Hitler

Jako dziecko widziałam wytresowanego słonia przywiązanego do maleńkiego palika. Pamiętam, że nie mogłam się nadziwić, dlaczego słoń pozostaje do niego przywiązany? Przecież jest ogromny, silny i z łatwością mógłby się uwolnić… Teraz, jako dorosła kobieta i mentorka rozumiem, co powstrzymywało słonia. Otóż, gdy słoń był mały, treser przywiązał go do palika. Maluch szarpał się i szarpał, ale nie zdołał zerwać łańcucha. Z czasem nauczył się, że nie jest w stanie się uwolnić. Stworzył w sobie przekonanie, że nie ma wystarczająco siły, mocy, aby zerwać łańcuch. I teraz, jako dorosły, ogromny, mocarny słoń stoi przywiązany do maleńkiego palika wciąż mając w sobie przekonanie o swojej słabości…

Jakie paliki ograniczają Ciebie?

Wiele z tych palików jest w nas zakodowanych, jako słowa. Czasem jesteśmy święcie przekonane, podobnie jak słoń, że nasze przekonania są prawdziwe, np. nie zasługuję, jestem słaba, jestem za stara, itp.

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy ograniczające przekonanie, np. często słyszę kobiety mimochodem, jako żarcik powtarzające: „ależ ze mnie blondynka”; „ach, czasami taka jestem głupiutka”. Zbyt często same siebie obrażamy pod postacią żartu, a przecież słowo to energia, to wibracja, kreująca naszą rzeczywistość, bez względu czy traktujemy to, co mówimy, jako żart czy na serio – energia jest ta sama!

czakra gardła2

Ostatnio przeczytałam gdzieś zdanie: „Gdyby mój chłopak powiedział do mnie to co na co dzień sama do siebie mówię, od razu bym go zostawiła.” Zastanów się, czy to zdanie jest prawdziwe również w Twoim przypadku.

czakra-5
[separator type=”space”]

PRAKTYKA UWAŻNEGO SŁOWA

Zachęcam Cię dzisiaj do rozpoczęcia praktyki uważnego słowa, do obserwacji słów, jakich używasz, zarówno w swoim wewnętrznym monologu, jak i w komunikacji z innymi.

Obserwując swoje słowa, wibracje, jakie tworzysz, poszukaj swoich ograniczających „palików”. Przyjrzyj się takim palikom-przekonaniom, Zastanów się skąd się wzięły, jaki był powód ich uformowania. Zastanów się czy wciąż Ci służą? Z całą pewnością znajdziesz „paliki” drobne, od dawna już nieaktualne, które z łatwością wyrwiesz z ziemi i uwolnisz się spod ich wpływu. Zastąp je słowami, wibracjami, które dokładniej opisują Ciebie na tym etapie rozwoju.

Ograniczające przekonania-paliki mogą być najróżniejsze, wykorzystam tutaj przykład, z którym często spotykam się podczas kursu Kobieta Uskrzydlona Szczęściem. Wiele kobiet, uważa, że „fortuna kołem się toczy”, albo „raz na wozie, raz pod wozem”, a więc gdy wszystko się dobrze układa, to zaraz się taka kobieta martwi, że coś złego się stanie 🙂 . W efekcie zamiast celebrować czas sukcesów i pięknych chwil, martwi się, że nadejdą złe, co odbiera radość chwili. Dodatkowo, jeżeli spojrzymy na tę sytuację z perspektywy fizyki kwantowej – słowo/wibracja nadaje energii formę, słowo zamienia energie w materię. W takiej sytuacji, czy przypadkiem to zamartwianie się „nadchodzącym” nieszczęściem nie prowadzi do zamanifestowania się tego nieszczęścia w świecie materialnym?

Jako ciekawostkę świetnie ilustrującą moc przekonań powiem Ci, że w Australii, 40 procent śmiertelnych wypadków w wyniku ukąszenia przez węża to przypadki ukąszenia przez węże niejadowite. Osoby ukąszone zmarły, ponieważ były przekonane, że wąż był jadowity…

Analizując swoje przekonania-paliki postaraj się spojrzeć na nie obiektywnie, tak jakbyś była dzieckiem zadającym pytanie: A kto powiedział, że fortuna kołem się toczy? Skąd takie przekonanie się we mnie wzięło? Czy moi rodzice używali takiego sformułowania? Czy to jest prawo fizyki? Czy ono rzeczywiście dotyczy wszystkich ludzi? Albert Einstein ciekawie odpowiada na niektóre z powyższych pytań:

„Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.”

czakra-5
[separator type=”space”]

HARMONIAZACJA CZARKY GARDŁA A SŁOWA

W miarę jak będziesz obserwować słowa, jakich używasz, w miarę jak będziesz zastępować te słowa, które Cię ograniczają słowami, które lepiej odpowiadają wibracji Twojego prawdziwego ja, Twoja czakra gardła będzie się harmonizować, otwierać.

KŁAMSTWO ZAMYKA CZAKRĘ GARDŁA

Prawda by Dream-painter

Jeżeli pracujesz z czakrą gardła, niezwykle ważne jest abyś zawsze wyrażała swoją najgłębszą prawdę, abyś zawsze otwarcie mówiła o swoich poglądach i uczuciach. Każde, nawet najdrobniejsze, najbardziej niewinne kłamstwo blokuje czakrę gardła.

Oczywiście komunikacja ze zdrowo funkcjonującej czakry gardła zawsze jest oparta o prawdę. Jeżeli czakra gardła jest dobrze zsynchronizowana z czakrą serca, wtedy nasz komunikacja opierać się będzie również o serce i będziemy mówić o naszej własnej prawdzie w sposób, który innych nie rani.

ŚPIEWANIE

Jednym z najlepszych sposobów harmonizacji tej czakry jest śpiewanie. Możesz śpiewać pod prysznicem, gdy prowadzisz samochód, lub możesz wziąć kilka lekcji śpiewania. Ważne jest, aby otworzyć gardło na dźwięk i pozwolić, aby dźwięk swobodnie wibrował w gardle.
Zachęcam Cię do śpiewania mantr. Jest ono harmonizowaniem naszych własnych wibracji poprzez świadome użycie dźwięku, np. mantra OM, śpiewana zwykle, jako AUM.

[separator type=”space”]

BĘBNY

Posłuchaj współczesnej szamanki – Sandry Ingerman grającej na bębnie i pozwól, aby rytm bębna wibrował w Twoim gardle, harmonizując piątą czakrę.

[separator type=”space”]

MUZYKA HARMONIZUJĄCA CZAKRĘ GARDŁA

[separator type=”space”] czakra-5
[separator type=”space”] To już jest koniec 😉 Do tematu czakry gardła, w kontekście komunikacji wrócimy za dwa tygodnie. W miedzy czasie zachęcam Cię do obserwowania słów, których używasz i przekonań, które w sobie formujesz. Baw się śpiewem, głosem, rytmem 🙂 .

Zachęcam Cię również do podzielenie się swoimi przemyśleniami, obserwacjami, pytaniami w poniższych komentarzach – słowo pisane jest także formą wyrazu płynąca z czakry gardła 🙂 A więc do napisania/przeczytania 😉
[separator type=”space”] indygo-divider-800

Interesuje Cię tematyka czakr i chciałabyś rozpocząć pracę ze swoją energią?

Tworzę dla Ciebie dwa cykle medytacji. Cykl pierwszy: “Odzyskaj spokój i wewnętrzną radość”. Cykl drugi: “Medytacje harmonizujące czakry”. Medytacje będą dostępne w formie plików “.mp3” do pobrania, więc będziesz mogła cieszyć się płynącymi z nich korzyściami w dowolnym miejscu i czasie 🙂

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapisz się na listę VIP!

(i odbierz swoją zniżkę i bonusy 🙂 )

Lista VIP ma charakter informacyjny i nie zobowiązuje do zakupów.

[separator type=”space”]

indygo-divider-800

1 Comment

Leave a Reply