Tęsknota Kobiecą Mocą…

…I KOMPASEM KU NIEZASPOKOJONYM POTRZEBOM

Tęsknota jest jedną z zapomnianych i od dawna ignorowanych Kobiecych Mocy. Tęsknota jest stanem pojawiającym się tuż przed manifestacją. Tęsknota jest swoistym byciem w ciąży i nie jest bynajmniej ograniczona do tęsknoty za ukochaną osobą. Ale zacznijmy od początku 🙂

Tęsknota femijoga-800

[separator type=”space”] indygo-divider-800
[separator type=”space”]

KOBIECA MOC ZWYKLE WYWODZI SIĘ Z CIAŁA

W kobiecym systemie energetycznym istnieje połączenie pomiędzy czakrą serca, a czakrą sakralną. Gdy obie te czakry są otwarte i zrównoważone, zaczynamy dostrzegać silne połączenie pomiędzy nimi, często nazywane mostem. Dla kobiety serce i łono są głównymi obszarami intuicji, odczuwania, komunikacji. Gdy się łączą otwieramy się na głębię kobiecej mocy, wywodzącej się z ciała.
Właśnie z połączenia tych dwóch obszarów i ich optymalnej komunikacji rodzi się tęsknota. Tęsknota jest drogowskazem, jest wewnętrznym kompasem nakierowującym nas na siebie, na nasze najgłębsze potrzeby, na potrzeby wywodzące się z poziomu duszy.

TĘSKNOTA JEST DROGOWSKAZEM

Jan Paweł II pisał „tęsknota to głód bliskości”, a więc tęsknota jest kompasem nakierowującym nas bliżej siebie, bliżej boskości (jakkolwiek ją zdefiniujesz), bliżej natury, bliżej partnera, bliżej dziecka, bliżej innych ludzi, opcji jest mnóstwo, zawsze jednak chodzi o rodzaj bliskości. Jak zapewne pamiętasz, czakra serca otwiera nas na bliskość, na połączenie z innymi. Proces ten odbywa się min. poprzez tęsknotę.

TĘSKNOTA WYWODZI SIĘ Z NIEZASPOKOJONYCH POTRZEB

Tęsknota zawsze zabiera nas w podróż zorientowaną na proces, nigdy na rzeczy materialne. Jeżeli odczuwasz tęsknotę za rzeczami materialnymi, np. za własnym domkiem i ukwieconym ogrodem. Zajrzyj w siebie głębiej, zajrzyj, jakie potrzeby się tam kryją? Być może poszukujesz poczucia bezpieczeństwa? Zagłębienia się w życie rodzinne? Kontaktu z naturą? Atmosfery kreatywności? Samotności? Ciszy?

TĘSKNOTA MA WIELE TWARZY

na łące-650

W poezji i sztuce tęsknota jest zwykle opisywana, jako rodzaj bólu w sercu, jako tęsknota za miłością doskonałą lub rozdzierający nas ból, odczuwany po stracie ukochanej osoby. Nie są to jedyne sposoby odczuwania tęsknoty. Może się ona pojawić pod najróżniejszymi postaciami, może przyjść, jako marzenia czy sny, jako żal czy smutek, lub pojawić się, jako nagła potrzeba zaangażowania się w życie w nowy sposób, jako potrzeba zmiany lub wypalenie starą drogą, starymi, niedziałającymi już sposobami radzenia sobie z życiem. Tęsknota może też być bardziej abstrakcyjnym poczuciem, że coś w otaczającym nas świecie nie działa, że coś źle funkcjonuje.

TĘSKNOTA WSKAZUJE NA POTRZEBĘ ZMIANY

Jeżeli zastanowisz się przez chwilkę nad sposobami objawiania się tęsknoty, zauważysz, że wszystkie one wskazują na potrzebę zmiany. Na potrzebę rozpoczęcia podróży, pozostawienia za sobą tego, co już nam nie służy i podążania ku nowemu.

TĘSKNOTĘ ODNAJDUJEMY POD SMUTKIEM

Tęsknota jest często ukryta głęboko w nas, schowana pod poczuciem smutku i przejmującego bólu. Warto jest zatrzymać się na chwilkę i zauważyć, że pod poczuciem smutku znajduje się jakaś niezaspokojona potrzeba, jakaś tęsknota, głęboka potrzeba duszy.
Niezwykle ważne jest abyśmy, jako kobiety pozwoliły sobie tęsknić za tym, za czym tęsknimy, żebyśmy nie próbowały wpisywać naszej tęsknoty ani w wyobrażenia innych ludzi o tym jak powinno nasze życie wyglądać, ani w obecnie panujący system społeczny. Nadszedł czas, aby kobiety z odwagą i determinacją na nowo zajrzały w siebie, aby pozwoliły sobie być sobą i aby podążały za śpiewem swojej duszy, za swoją tęsknotą, bez względu na to, czy jest to tęsknota za byciem panią prezydent czy za byciem mamą.

przy smutku - karol bąk

art. Karol Bąk

TĘSKNOTA ZAPROWADZI CIĘ DO POCZUCIA SPEŁNIENIA

Gdy już zidentyfikujesz, odkryjesz swoją tęsknotę, pozwól jej w Tobie urosnąć, pozwól, aby wypełniła Twoje ciało i powiodła Cię tam, gdzie czeka na Ciebie poczucie spełnienia, poczucie bycia na właściwym miejscu.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TĘSKNOTY

Jedną z nich jest to, że podążając za tęsknotą dowiadujemy się, czego nie chcemy, z czego już wyrosłyśmy. Podążając za tęsknotą, gubimy po drodze wszystko, czego nie potrzebujemy.

JESTEŚ GOTOWA NA TĘSKNOTĘ?

Czy jesteś gotowa przyjrzeć się głębiej swojej tęsknocie? Czy jesteś gotowa dać się jej porwać w podróż do nowego. Nowego, które Ci służy i zbliża Cię do pełnego wyrażania siebie, czy to poprzez bycie z rodziną w nowy sposób, być może pogłębienie związku z przyjaciółmi, z naturą, ze sobą, czy poprzez pogłębianie duchowości. Miejsc docelowych jest tyle ile kobiet 🙂 Wszystkie są unikatowe i przepełnione pięknem i miłością.

JESTEŚ GOTOWA NA BYCIE SOBĄ?

[separator type=”space”] indygo-divider-800
[separator type=”space”] Na koniec podzielę się z Tobą moją osobistą tęsknotą i poszukiwaniami.

Kilka lat temu, gdy byłam w ciąży, co noc śniłam ten sam sen, teraz już wiem, że poprzez ten sen tęsknota wzywała mnie do podążania własną ścieżką, do bycia wiedźmą, przewodniczką, uzdrowicielką.

Oto mój sen:
Jestem w wodzie… Płynę i płynę, ale się w ogóle nie poruszam. Przed sobą widzę skorupę żółwia, która jest wyspą. Wyspa cała pokryta jest niebiańskimi kwiatami, w pełnym rozkwicie. Wśród kwiatów stoi biała altana także cała pokryta kwiatami. U wejścia do altany stoi czerwony kamienny posąg smoka i czarny posąg wilka. Słyszę piękną, zapierającą dech w piersiach, pieśń przywołującą mnie na wyspę… i chcę jeszcze bardziej się tam znaleźć, ale i tak stoję w miejscu …
Na szczęście, kilka miesięcy później podążyłam za moją tęsknotą. Jedną z pierwszych napotkanych rzeczy na mojej nowej drodze było zwierze mocy – Żółwica występująca w moim śnie :)…

„Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się naszym filozofom.”

– William Shakespeare

[separator type=”space”] indygo-divider-800

Interesuje Cię tematyka czakr i chciałabyś rozpocząć pracę ze swoją energią?

Tworzę dla Ciebie dwa cykle medytacji. Cykl pierwszy: “Odzyskaj spokój i wewnętrzną radość”. Cykl drugi: “Medytacje harmonizujące czakry”. Medytacje będą dostępne w formie plików “.mp3” do pobrania, więc będziesz mogła cieszyć się płynącymi z nich korzyściami w dowolnym miejscu i czasie 🙂

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapisz się na listę VIP!

(i odbierz swoją zniżkę i bonusy 🙂 )

Lista VIP ma charakter informacyjny i nie zobowiązuje do zakupów.

[separator type=”space”]

indygo-divider-800

Leave a Reply